دارو ها و مکمل ها

سیستم اسکلتی عضلانی شبکه پیچیده ای از استخوان ها، ماهیچه ها و مفاصل است که با هم کار می کنند تا حمایت، ثبات و حرکت را برای بدن فراهم کنند. بیماری ها و عوارض سیستم اسکلتی عضلانی می تواند باعث درد، سفتی و کاهش تحرک شود. بیماری های ارتوپدی شرایطی هستند که سیستم اسکلتی عضلانی شامل استخوان ها، مفاصل، ماهیچه ها، تاندون ها و رباط ها را تحت تاثیر قرار می دهند. درمان بیماری های ارتوپدی اغلب شامل ترکیبی از داروها و مکمل ها است. در اینجا برخی از داروها و مکمل های رایج مورد استفاده که می توانند به کاهش

علائم کمک کنند آورده شده است:

کورتیکواستروئیدها: اینها داروهای ضد التهابی هستند که می توانند به کاهش التهاب و تورم در مفاصل کمک کنند. آنها اغلب برای درمان آرتریت روماتوئید، لوپوس یا واسکولیت 12 استفاده می شوند. با این حال، خطر عوارض جانبی نیز دارند.
داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs): اینها مسکن‌های بدون نسخه هستند که می‌توانند به کاهش التهاب و تسکین درد کمک کنند. آنها اغلب برای درمان استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید و سایر بیماری های اسکلتی عضلانی استفاده می شوند. داروهایی مانند ایبوپروفن (Advil، Motrin IB، غیره) و ناپروکسن سدیم (Aleve)،که در دوزهای توصیه شده مصرف می شوند، معمولاً درد آرتروز را تسکین می دهند. NSAID های قوی تر با نسخه در دسترس هستند.

NSAID ها می توانند باعث ناراحتی معده، مشکلات قلبی عروقی، مشکلات خونریزی و آسیب کبد و کلیه شوند. NSAID ها به صورت ژل که روی پوست روی مفصل آسیب دیده اعمال می شوند، عوارض جانبی کمتری دارند و ممکن است به همان اندازه درد را تسکین دهند.

داروها

نیاز به رزرو نوبت و مشاوره بیشتر دارید؟

با ما تماس بگیرید

آسپرین: برای تسکین درد خفیف تا متوسط، کاهش تب و کاهش التهاب استفاده می شود.

دیکلوفناک: برای تسکین درد، کاهش التهاب و درمان آرتریت استفاده می شود.

سلکوکسیب: برای تسکین درد، کاهش التهاب و درمان آرتریت استفاده می شود.
داروهای ضد روماتیسمی اصلاح کننده بیماری (DMARDs): این دسته از داروهایی هستند که می توانند به کاهش سرعت پیشرفت آرتریت روماتوئید و سایر بیماری های خود ایمنی کمک کنند.

بروملین: این آنزیم موجود در آناناس است که ممکن است به کاهش التهاب و تورم در مفاصل کمک کند.

پنجه شیطان: این گیاهی است که ممکن است به کاهش درد و التهاب مفاصل کمک کند.

دولوکستین (Cymbalta): این دارو که معمولاً به عنوان یک ضد افسردگی استفاده می شود، برای درمان دردهای مزمن از جمله درد آرتروز نیز تأیید شده است.

داروهای ضد افسردگی: این داروها می توانند به تسکین افسردگی و دردهای مرتبط با درد مزمن کمک کنند.
کپسایسین موضعی: این کرم یا چسب می‌تواند با مسدود کردن سیگنال‌های درد به تسکین درد کمک کند.

استامینوفن: این یک مسکن بدون نسخه است که می تواند به کاهش درد و تب کمک کند. اغلب برای درمان استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید و سایر بیماری‌های اسکلتی عضلانی استفاده می‌شود. مصرف بیش از دوز توصیه شده استامینوفن می تواند باعث آسیب کبدی شود.

اپیوئیدها: اینها مسکن های تجویزی هستند که می توانند به کاهش درد شدید کمک کنند. آنها اغلب برای درمان دردهای مزمن مرتبط با شرایط اسکلتی عضلانی استفاده می شوند.

بیس فسفونات ها: این دسته از داروهایی هستند که می توانند به جلوگیری از تحلیل استخوان و کاهش خطر شکستگی کمک کنند. آنها اغلب برای درمان پوکی استخوان  استفاده می شوند.

تعدیل کننده های انتخابی گیرنده استروژن (SERMs): این دسته از داروهایی هستند که می توانند به جلوگیری از تحلیل استخوان و کاهش خطر شکستگی کمک کنند. آنها اغلب برای درمان پوکی استخوان  استفاده می شوند.

تری پاراتید: این دارویی است که می تواند به افزایش تراکم استخوان و کاهش خطر شکستگی کمک کند. اغلب برای درمان پوکی استخوان 1 استفاده می شود.

Denosumab: این دارویی است که می تواند به جلوگیری از تحلیل استخوان و کاهش خطر شکستگی کمک کند. اغلب برای درمان پوکی استخوان 1 استفاده می شود.

متیل سولفونیل متان (MSM): این مکملی است که ممکن است به کاهش درد و التهاب مفاصل کمک کند.

قرص

SAM-e: این مکملی است که ممکن است به کاهش درد و التهاب مفاصل کمک کند. همچنین ممکن است به بهبود خلق و خو و کیفیت خواب کمک کند.

مکمل های کلسیم و ویتامین D: این مکمل ها می توانند به بهبود سلامت استخوان ها و پیشگیری از پوکی استخوان کمک کنند.
مکمل های گلوکزامین و کندرویتین: این مکمل ها اغلب برای درمان آرتروز به صورت خوراکی استفاده می شوند. آنها ممکن است به کاهش درد و بهبود عملکرد مفاصل کمک کنند. گلوکزامین و کندرویتین می توانند با رقیق کننده های خون مانند وارفارین (Jantoven) تداخل داشته باشند و باعث مشکلات خونریزی شوند.
اسیدهای چرب امگا 3: اینها چربی های سالم موجود در روغن ماهی هستند که می توانند به کاهش التهاب در بدن کمک کنند. آنها ممکن است در کاهش درد و سفتی مفاصل مفید باشند.

زنجبیل: این ادویه دیگر دارای خواص ضد التهابی است. ممکن است برای کاهش درد و درد عضلانی مفید باشد.
منیزیم: این ماده معدنی برای سلامت استخوان و عملکرد عضلات مهم است. ممکن است در کاهش گرفتگی و اسپاسم عضلانی مفید باشد.
ویتامین C : این ویتامین برای سنتز کلاژن که برای سلامت استخوان‌ها، تاندون‌ها، رباط‌ها و غضروف‌ها ضروری است، مهم است.
آووکادو – سویا غیر صابونی‌شونده این مکمل غذایی – مخلوطی از روغن آووکادو و سویا – به طور گسترده در اروپا برای درمان آرتروز زانو و لگن استفاده می شود. به عنوان یک ضد التهاب عمل می کند و برخی از مطالعات نشان داده اند که می تواند آسیب مفاصل را کند یا حتی از آن جلوگیری کند.
روی: به عنوان یک مکمل غذایی برای سلامت استخوان استفاده می شود.
ویتامین K2 : به عنوان یک مکمل غذایی برای سلامت استخوان استفاده می شود.

دارو ها و مکمل ها | خدمات ما