عمل های اورژانسی

اورژانس ارتوپدی زمانی رخ می‌دهد که استخوان یا بافت نرم به گونه‌ای آسیب می‌بینید که نیاز به درمان فوری دارد تا عمل های اورژانسی از آسیب به بدن که می‌تواند سبب از دست دادن عضو و یا تهدید کننده زندگی باشد، جلوگیری کند.
برخی از اورژانس‌های ارتوپدی ممکن است نیاز به ویزیت اورژانسی داشته باشند، در حالی که برخی دیگر را می‌توان با مراجعه یک روزه به ارتوپد درمان کرد.
اورژانس‌های ارتوپدی می‌توانند نتیجه یک آسیب حاد، ضربه ناگهانی، عوارض ناشی از شرایط یا جراحی باشند.

خدمات ما: عمل های اورژانسی در قم | اورژانس ارتوپدی در قم

اورژانس ارتوپدی

به عنوان مثال، اورژانس های ارتوپدی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

۱) شکستگی های باز: در این نوع شکستگی، علاوه بر شکستگی استخوان سطح پوست نیز دچار پارگی می شود؛ درواقع با پارگی و زخمی شدن پوست، مسیری جهت ارتباط موضع شکستگی با سطح بدن ایجاد می گردد. در این نوع شکستگی احتمال عفونت استخوانی بسیاربالاست، در نتیجه جراحی بسیار اورژانسی به حساب می آید.

۲) در رفتگی مفصل ران: خطر نکروز آواسکولار دارد که حاصل قطع جریان خون به استخوان است. کاهش جریان خون سر استخوان ران موجب مرگ مغز استخوان می‌شود و به همین سبب از انواع جراحی های اورژانسی ارتوپدی محسوب می‌شود.

۳) اختلال عصبی: به ویژه با آسیب ستون فقرات

۴) آرتریت سپتیک حاد و استئومیلیت: به معنای عفونت دردناک در مفصل می‌باشد که به سرعت به غضروف واستخوان درون مفصل نفوذ پیدا می‌کند.

۵)سندرم کمپارتمان: حالتی است که در اثر افزایش فشار بافتی در هریک از اندام‌ها می‌شود که در پی این افزایش فشار، کاهش جریان خون در بافت و کاهش در میزان اکسیژن در عضله و عصب می‌شود. این وضعیت بیشتر در ترومای اندام ایجاد شده و در صورت درمان نشدن موجب آسیب‌های همیشگی همانندبافت مردگی و از دست رفتن اندام می‌شود.

۶) آسیب‌های عروقی (به عنوان مثال، در رفتگی زانو): مهم‌ترین آسیب بافت نرم اندام‌ها است که علت اصلی قطع عضو محسوب می‌شود.

۷) شکستگی لگن

۸) دررفتگی های باز: در این نوع در رفتگی استخوان کاملا از مفصل خود جابه جا شده و سبب آسیب وسیع به عروق، رباط‌ها، سطوح مفصلی، بافت نرم، پارگی و آسیب به پوست می‌شود که در این مواقع ترمیم بافت‌های فوق از طریق جراحی ضرورت پیدا می‌کند.

اورژانس ارتوپدی
اورژانس ارتوپدی

برای رزرو نوبت عمل اورژانسی (اورژانس ارتوپدی)

با ما تماس بگیرید

توجه به این نکته مهم است که جراحی های ارتوپدی اورژانسی ( اورژانس ارتوپدی در قم ) معمولاً در محیط های بیمارستانی توسط متخصصان پزشکی آموزش دیده انجام می شود. اگر با یک اورژانس پزشکی مواجه هستید، لطفاً فوراً با اورژانس محلی خود تماس بگیرید.

دکتر ارتوپد در قم | دکتر علی معظمی پور، متخصص ارتوپدی در قم